Pomurkam visoka zmaga, špeli kolbl strelska krona

2018-05-28
Državnega prvenstva je konec, članska ekipa ŽNK TELEMACH GMT Beltincev je po zadnji preizkušnji zasedla drugo mesto. Pomurke so se od domačih gledalcev poslovile z visoko zmago, v mreži Krima je končalo 12 žog. S petimi goli je blestela Špela Kolbl, ki je s skupno 31 zadetki osvojila naziv najboljše strelke lige.

Vprašanje o zmagovalkah je bilo odločeno že v prvem polčasu, ki so ga varovanke Nuše Ladinek dobile z 8:0. Gostujoči strateg David Fekonja je nekoliko premešal svojo enajsterico, saj je hitra napadalka Nika Pintarič zaigrala v obrambi, a s pomočjo soigralk ni uspela preprečiti hitrih napadov Pomurja. Po uvodnem otipavanju na bratonski zelenici smo prvi zadetek videli v deseti minut, ko je Luana Zajmi v ogenj poslala Špelo Kolbl, ta pa je z lob udarcem žogo spravila preko Maje Zajc. Ljubljančanke so v 12. minuti zapretile preko Nike Babnik, ki pa je streljala mimo leve vratnice, minuto kasneje pa je gostujoče moštvo rešil okvir gola, potem ko je merila Špela Kolbl.

Se je pa hitra napadalka v 16. minuti znašla v vlogi asistentke, predložek z desne strani igrišča pa je v mrežo pospravila Larissa Šoronda. Belokranjka se je razveselila prvenca po povratku na nogometne zelenice, za še drugi gol pa potrebovala manj kot minuto. Znova je z desne strani igrišča podala Kolblova, Šoronda pa je bila v drugo natančna z glavo. Gledalci so četrti zadetek videli v 20. minuti, z natančno odmerjenim udarcem pa se je izkazala Maruša Česnik, ki je s 25 metrov zadela v spodnji desni kot gostujočega gola. Kmalu zatem so bile preko hitre Jane Intihar nevarne tudi Ljubljančanke, a je strel z 20 metrov poletel mimo gola.

Z razdalje je v 27. minuti poizkušala tudi Sara Makovec, a žoga ni poletela v okvir gostujočih vrat, Špela Kolbl pa je le nekaj sekund kasneje le za nekaj centimetrov zgrešila desno vratnico. Prva strelka lige je bila natančnejša v 33. minuti, ko je izkoristila globinsko podajo Vite Žolek in se znašla sama pred Zajčevo, ljubljanska vratarka pa ni imela možnosti. Pet minut kasneje se je pod šesti zadetek podpisala Sara Makovec, ki je preigravala na robu kazenskega prostora in žogo poslala v mrežo Krima. Festival zadetkov se je v 40. minuti nadaljeval po zaslugi Špele Kolbl. Maja Zajc je zapustila kazenski prostor, a je bila za korak prekratka od Kolblove, ki je žogo z lahkoto spravila mimo vratarke in zadela prazna vrata. Po »hat-tricku« Kolblove se je tretjega gola razveselila tudi Larissa Šoronda in v 43. minuti postavila izid polčasa.

V nadaljevanju srečanja so prve zapretile gostje, a se je z uspešnim posredovanjem izkazala Vita Šiftar in preprečila podajo v kazenski prostor Pomurja. Hitra branilka je ob odsotnosti kaznovane Špele Rozmarič skupaj z Anjo Prša, Ines Sok in Tjašo Nemec, kasneje pa tudi z Niko Nemec in Albinco Čizmazija, zaustavila vse napade Krima. Ines Sok bo v lepem spominu ohranila 53. minuto, ko se je po kotu veselila prvega zadetka v članski konkurenci. Tri minute kasneje je padel še tretji zadetek, po prodoru in podaji Špele Kolbl pa je bila še drugič na tekmi natančna Sara Makovec. V 58. in 60. minuti je Špela Kolbl strelsko krono potrdila še z dvema natančnima udarcema, kmalu zatem pa je imela priložnost za še šesti gol, a je po podaji Anje Prša streljala preko vrat.

V 78. minuti sta Kolbl in Prša izmenjali vlogo, a ponovili vajo, saj je tudi kapetanka Pomurja zgrešila gostujoči gol. Nekaj sekund zatem se je v priložnosti znašla tudi Albinca Čizmazija, ki je prvič zaigrala v članskem dresu, po kotu pa je streljala z glavo, a je bila Maja Zajc na pravem mestu. Izpostaviti velja še nekaj gostujočih groženj v končnici srečanja. V 81. minuti je nevaren protinapad izpeljala Jana Intihar, a hitronoga Ljubljančanka pri zaključku ni bila dovolj zbrana. Zatem se je z dvema posredovanjema izkazala tudi Sara Nemet, ki je najprej pravočasno zapustila svoja vrata, v zadnjih sekundah pa izbila še nevaren predložek Ljubljančank.

»Današnjo predstavo lahko ocenim kot pozitivno. Moštvo je odigralo lepo tekmo in si priigralo veliko priložnosti. Videlo se je, da so igralke sproščene, zato so igrale enostavno in pokazale, da je možno odigrati tudi tekmo brez nepotrebnih zapletanja in prevelikega števila dotikov žoge,« so bile prve misli Nuše Ladinek po zadnji preizkušnji državnega prvenstva.

Bo sproščenost eden od adutov Pomurk tudi v sredinem finalu Pokala Slovenije? »Mislim, da bo. Pokalni finale bo nagrada za trud, ki smo ga skozi celotno sezono vložili v to, kako smo izgledali na igrišču. Upam, da bomo odigrali sproščeno tekmo, a v isti sapi dodajam, da gremo po zmago in si močno želimo lovorike, ne glede na to, kar se je dogajalo v prvenstvu,« je zaključila strateginja Pomurk, ki se je lani s svojim moštom že razveselila pokalne krone.

»V današnjo tekmo smo šle povsem sproščene. Zmagale smo in upamo, da bo to dovolj vsaj za drugo mesto, čeprav smo skozi sezono garale za naslov državnih prvakinj,« je po zadnjem ligaškem srečanju, še pred tekmo Radomelj in Olimpije, dejala Špela Kolbl, ki se je s soigralkami razveselila strelske krone: »Nismo uspele osvojiti prvega mesta, zato je naziv najboljše strelke določena tolažba. Občutki so lepi, lahko se zgolj zahvalim celotnemu moštvu, ki mi je tekom sezone pomagalo do tega dosežka.«

S kakšnimi pričakovanji pa najboljša strelka lige vstopa v pokalni obračun z Radomljami? »Pričakujemo zmago. Lepo bi bilo osvojiti pokalni naslov, čeprav nismo osvojile prvenstva. Tudi v dvoboju z Radomljami bomo sproščene, saj nimamo ničesar izgubiti,« doda Kolblova.

ŽNK TELEMACH GMT BELTINCI – ŽNK KRIM ROLLJET 12:0 (8:0)