Po primorkah še z gorenjkami

2018-09-08
Člansko ekipo ŽNK TELEMACH GMT Beltincev po visoki pokalni zmagi čaka nova ligaška preizkušnja. V Bratoncih bodo ob 11. uri gostovale Cerklje, Pomurke pa bodo v obračunu z Gorenjkami naskakovale tretjo ligaško zmago v novi sezoni.

Žilave Gorenjke že nekaj let slovijo po svojem 'bunkerju', ki ga ni lahko prebiti, v taboru Pomurja pa vlada prepričanje, da bo potrebno vnovič pokazati veliko mero potrpežljivosti. »Pričakujemo težko tekmo. Pred nami je nova preizkušnja in naše misli so že osredotočene na jutrišnjo tekmo, na kateri bo za preboj obrambne vrste pomemben hiter prenos žoge iz ene na drugo stran ter streli iz razdalje,« se je proti jutrišnjemu dvoboju ozrla Tjaša Nemec.

Po podobnem receptu so med tednom posegle tudi Ajdovke, ki so se v prvem polčasu dobro upirale poskusom Pomurk. Gre tudi tokrat pričakovati takšno srečanje? »Smo prava ekipa, v moštvu pa so pomembni vsi členi. Vse igralke treniramo in igramo za skupni cilj – zmago. Kolikor se spomnim, so bile tekme proti Gorenjkam vselej zahtevne, vendar nam to daje dodaten motiv, da bomo kot ekipa dale še več od sebe ter na igrišču v Bratoncih še nadgradile našo predstavo, ki smo jo pokazale v sredo na pokalni tekmi proti Ajdovščini,« zatrjuje študentka ekonomije.

Devetnajstletnica se je dotaknila tudi sredinega obračuna z Ajdovkami, ki so ga Pomurke po dveh golih v prvem polčasu dobile z 10:0 ter se zasluženo prebile v pokalni polfinale: »Na začetku srečanja nam igra ni stekla, trenerka Nuša pa nam je ob polčasu podala nekaj napotkov in nas hrabrila, naj poskušamo z novimi udarci. Če desetkrat streljaš mimo gola, bo žoga enajstič že končala v mreži. V drugem polčasu smo zbistrile glave, na igrišču delala ena za drugo in pokazale, da znamo igrati za nas značilno igro.«

Pomurke so v letošnji sezoni še neporažene, serija pa traja že vse od pričetka priprav in uvodne tekme s Ferencvarošom. Samozavest je okrepila tudi uvodna ligaška zmaga nad Olimpijo: »Pričetek prvenstva se je za nas začel dobro, saj smo v derbiju proti ekipi Olimpije vknjižili prve tri točke. V vsako tekmo gremo korak za korakom. Naš niz zmag tekom srečanja pa je pokazatelj, da smo željne dokazovanja in da želimo v letošnji sezoni osvojiti naslov državnih prvakinj.«

Mlajša od dvojčic Nemec zadnjih nekaj mesecev igra na položaju bočne branilke, pri novih zadolžitvah pa se je dobro znašla tudi v fazi obrambe. Kako pa je doživela premestitev v obrambne vrste? »Dejstvo je, da vsak trener v posamezniku morda vidi drugo mesto oziroma položaj na igrišču. Ko sem prvič po sedmih letih igranja v napadu zaigrala v obrambi, je bil uvodoma to za mene manjši šok. S časom se zaveš, da morda ne bi igrala, če mi trenerka ne bi zaupala takšne vloge. Na vsaki tekmi skušam dati svoj maksimum ter ekipi pomagati do zmage,« v slogu izkušenih nogometašev odgovori nekdanja kadetska in mladinska reprezentantka.

In ne pozabite, Tjaša vas s soigralkami v nedeljo pričakuje na tribuni: »V nedeljo, ob 11. uri, vse naše navijače, ki so naš dvanajsti igralec, vabim v Bratonce. V lovu na novo zmago nam bo z vašo podporo lažje, saj skupaj zmoremo več!«