Uspešne tudi v radomljah

2018-09-16
Zmagovalni niz ŽNK TELEMACH GMT Beltincev se je nadaljeval tudi v Radomljah. Pomurke so v derbiju vrha lestvice SŽNL vknjižile še četrto ligaško zmago sezone in so zdaj še edina ekipa brez oddane točke.

Dvoboj ekip, ki sta se lahko po treh krogih pohvalili s popolnim točkovnim izkupičkom, je v prvem polčasu postregel z dobro predstavo Pomurk. Gostujoča ekipa je povedla že v šesti minuti, ko sta na desni strani igrišča kombinirali Anja Prša in Sara Makovec, ki je žogo poslala pred gol. Nika Šapek je žogo izbila pred Luano Zajmi, a je akcijo pozorno spremljala Tjaša Tibaut, ki je okroglo usnje z glavo pospravila v domačo mrežo.

Pomurke so v 13. minuti podvojile svojo prednost. Kaja Korošec je s kiruško natančno podajo ob desni stranski črti našla Špelo Kolbl, ki se ni obotavljala in je hitro stekla v kazenski prostor, v katerem jo je na nepravilen način zaustavila Katrina Shaqiri. Odgovornost je prevzela Anja Prša in, čeprav je Nika Šapek krenila v pravo smer, zadela v desni spodnji kot domačega gola. Čuvajka domače mreže je odlično posredovala v 20. minuti, ko je z izjemno parado zaustavila poskus Tjaše Tibaut, štiri minute kasneje pa je morala še tretjič po žogo v svojo mrežo.

Sara Makovec je z dolgo podajo v ogenj poslala Špelo Kolbl, ki je bila prehitra za domače branilke, nato pa je z diagonalnim udarcem v spodnji desni kot matirala še Šapkovo. Po poskusu Kaje Korošec je bilo potrebno na nov udarec čakati do 40. minute, ko je Bistričanka udarila še enkrat, a je strel z roba kazenskega prostora poletel čez gol. Ob koncu prvega polčasa, prvič po 21. minuti, so zapretile tudi Radomljanke, a je Zala Meršnik z nekaj težavami odbila predložek z desne strani, Iza Križaj pa je merila mimo gola.

Varovanke Nuše Ladinek so odločno krenile tudi v drugi del tekme, saj so v 50. minuti vodile z 0:4. Luana Zajmi je z globinsko podajo zaposlila Špela Kolbl, ki se je znašla sama pred Niko Šapek in dosegla še deveti gol sezone. Pomurke so se nato zadovoljile z visoko prednostjo, pobudo pa so počasi prevzele gostiteljice, ki so 60. minuti znižale zaostanek. Eva Vodušek je na domači polovici prestregla podajo Sare Makovec, Zala Kuštrin pa je krenila v hiter protinapad, ki ga je po podaji Primorke zaključila prav Voduškova.

Pet minut kasneje je morala posredovati Šapkova, ki je po prostem strelu Sare Agrež odbila udarec Sare Makovec, v 70. minuti, po novem strelu Agreževe, pa je žoga poletela v zunanji del mreže. V naslednji akciji se je po predložku Neli Hofman v priložnosti znašla Špela Kolbl, a žoge ni uspela poslati v mrežo. V 79. minuti je bila po predložku nevarna Nika Udovič, vendar se Zala Meršnik ni pustila presenetiti. So pa Radomljanke zadele nekaj sekund kasneje. Anja Prša je Laro Klopčič vlekla za dres, sodnik Žnidaršič je pokazal na belo točko.

Čeprav so se Radomljanke približale, se izid v končnici tekme ni več spremenil, čeprav je pred koncem tekme zapretila še Špela Kolbl. »Tekma je bila zahtevna, kot smo tudi pričakovale. Hotele smo zmago, a bi lahko pokazale še več. Po vodstvu s 4:0 smo mislile, da je tekma že končana, a so Radomljanke zadele dvakrat in dobro je, da se je končalo, kot se je,« je po dveh golih dejala Kolblova, ki pa je bila po tekmi mnenja, da lahko pokaže še precej boljše igre.

»To še ni to, česar sem zmožna. Res je, da sem zadela dvakrat, vendar moram svojo igro še izboljšati. V prvem polčasu smo dobro sodelovale z Anjo in Saro, veliko smo prebijale domačo obrambo, v nadaljevanju pa so nas domačinke zaustavile,« je razmišljala prva strelka lige, ki se je ozrla tudi v prihodnost: »Današnja zmaga je motivacija za treniranje v prihodnje, tri točke pa so zgolj del poti do končnega cilja.«

Uspešen konec tedna sta zaokrožili tudi najstarejši mladinski selekciji. Kadetinje so bile z zadetki Asje Puhan, Albince Čizmazije in Noelle Vilčnik v soboto uspešne v obračunu s Krimom, selekcija do 15 let pa je slavila v Mariboru. Mrežo Štajerk je dvakrat zatresla Nina Kajzba, zmago pa je dopolnila Zala Balažic.

ŽNK MOJE-LECE.SI RADOMLJE - ŽNK TELEMACH GMT BELTINCI 2:4 (0:3)
Strelke: Vodušek (60'), Klopčič (80'); Tibaut (6'), Prša (13'), Kolbl (24', 50')
TELEMACH GMT Beltinci: Meršnik, Prša, Rozmarič, Agrež, T. Nemec, Makovec, Korošec, Zajmi, Kolbl, Tibaut (54' Hofman), Potočnik (67' Šiftar). Trenerka: Nuša Ladinek.

Več fotografij najdete na Facebook strani ŽNK Pomurja.