POMLAD ODPRLE Z ZMAGO

2019-03-14
Štirje zadetki, 56 minut in električni mrk. Tudi tako bi lahko na kratko povzeli vstop Pomurk v nadaljevanje državnega prvenstva. Članska ekipa ŽNK TELEMACH GMT Beltincev je po manj kot uri dvoboja z Mariborom vknjižila nov komplet točk in uspešno krenila v pomlad.

Pomursko-štajerski obračun je v nedeljo v soboško Fazanerijo privabil lepo število ljubiteljev nogometa, ki pa so videli zgolj dobro uro igre. Glavna sodnica Tanja Subotić je bila namreč primorana prekiniti tekmo, potem ko upravljalec objekta ni uspel prižgati žarometov nad igriščem z umetno travnato površino, dežurne elektro službe pa kljub hitremu posredovanju niso uspele usposobiti umetne razsvetljave. Nogometna zveza Slovenije je za nadomestni termin določila četrtek, iz štajerske prestolnice pa so kmalu zatem sporočili, da ne bodo mogli zagotoviti zadostnega števila igralk in se nadaljevanja tekme ne bodo udeležili.

Pristojni organi pri NZS so tekmo registrirali z izidom 4:0, Pomurke pa so vknjižile novo ligaško zmago. Trinajsto v letošnji sezoni! Zmaga bi lahko bila še višja, saj so varovanke Nuše Ladinek že v prvem polčasu zapravile nekaj lepih priložnosti, z nekaj posredovanji pa se je izkazala Andreja Pavlovski, sicer nekdanja vratarka Pomurja. Mariborčanke so prvič klonile v četrti minuti, ko je po izvrstni globinski podaji Kaje Korošec zadela Špela Kolbl, v 17. minuti, po prekršku Mihaele Horvat nad Tjašo Tibaut, pa je najstrožjo kazen izkoristila Anja Prša.

Sledilo je nekaj neizkoriščenih priložnosti, v najlepši situaciji sta se znašli Luana Zajmi in Špela Kolbl, izid polčasa pa je pet minut pred odmorom postavila Eva Potočnik. Korošica je na robu kazenskega prostora odvzela žogo Nini Žižek, nato pa okroglo usnje suvereno pospravila za hrbet Andreje Pavlovski. Mariborska mreža se je po odmoru zatresla še četrtič, po prodoru Špele Kolbl je Luana Zajmi že izigrala čuvajko štajerske mreže, a se je nato odločila za podajo do Tjaše Tibaut, ki je z natančnim udarcem (kot se je izkazalo danes) postavila končni izid tekme.

»Pričakovala sem, da bodo malce bolj agresivne in bodo bolj razvijale igro, ne pa se samo branile,« je po tekmi dejala Eva Potočnik, ki je bila vesela nove zmage. Točke po dolgem premoru so štele dvojno: »Ni boljšega, kot v nadaljevanje prvenstva zakorakati z zmago in s tem vsem pokazati, da nismo zaspale na krilih jesenskega dela sezone. Upam, da se bo niz zmag še nadaljeval, saj prvenstvo še zdaleč ni pri koncu in tega se vse zavedamo. Pomembna je vsaka točka, v vsako tekmo moramo iti povsem zbrano. Tekma z Mariborom je bila pomembna, saj gre za ekipo, ki sodi med boljše v ligi.«

Hitronoga napadalka se je razveselila devetega zadetka v letošnjem prvenstvu. »Zabiti gol na prvi tekmi je potrditev, da sem bila učinkovita v pripravljalnem obdobju. Še naprej moram tako trenirati, da bo golov še več,« poudarja Korošica, ki se je ozrla tudi v bližnjo prihodnost, proti gostovanju v Ajdovščini in reprezentančnim obveznostim: »V Ajdovščino gremo z željo po treh točkah, tako kot na vsako tekmo. Burja zna biti neugoden dvanajsti igralec, zato bomo morale paziti na vsako podajo, da ne bo neprijetnih presenečenj. Že dan zatem nas čakajo reprezentančne obveznosti. Sama se že veselim kvalifikacij, saj je skupina zelo zanimiva in pušča odprte vse možnosti. Dati bomo morale vse od sebe in upati na kanček sreče.«

Z zmago so nadaljevanje prvenstva odprle tudi kadetinje, ki so pri Gradu na Goričkem napolnile mrežo Ptuja. Trikrat je zadela Noelle Vilčnik, dveh golov se je razveselila Nina Kajzba, enkrat pa sta bili natančni Albinca Čizmazija in Zala Balažic, ki se je podpisala pod prvi zadetek v kadetski konkurenci. Trener Primož Rakovec je v primerjavi z jesenskim delom sezone pogrešal kar tri članice začetne enajsterice, kadetski dres pa so tako prvič oblekle Lana Tropenauer, Lučka Glažar in Maša Hovnik Husar.

V soboto so bile dejavne tudi najmlajše igralke kluba. Mlade Pomurke so se v Zagrebu udeležile mednarodnega turnirja Coerver coaching, ki ga je organizirala nekdanja igralka Pomurja Helenna Hercigonja Moulton.

Varovanke Roberta Berendijaša so se dostojno kosale z nekoliko starejšimi nasprotnicami in turnir sklenile na tretjem mestu.

ŽNK TELEMACH GMT BELTINCI - ŽNK MARIBOR 4:0 (3:0)
Strelke: Kolbl (4'), Prša (17'/11m), Potočnik (40'), Tibaut (49')
TELEMACH GMT Beltinci: Meršnik, Prša, Sok, Agrež, T. Nemec, Korošec, Makovec, Kolbl, Zajmi, Tibaut, Potočnik (51' Hofman). Trenerka: Nuša Ladinek.