V ANKARANU ZMAGA, ŽE V ČETRTEK NAD CERKLJE

2019-04-23
Članska ekipa ŽNK TELEMACH GMT Beltincev je, potem ko se je v sredo prebila v pokalni finale, niz zmag podaljšala tudi na Primorskem. Rumeno-modre so v mrežo Ankarana pospravile sedem žog, takoj po tekmi pa so svoje misli usmerile v četrtkov obračun s Cerkljami.

Pomurke so domača vrata osvajale od uvodne minute dvoboja, Ankarančanke pa so po nekaj zgrešenih poskusih klonile v 18. minuti. Po kotu Anje Prša je bila pred golom najvišja Sara Agrež. Tudi drugi gol je padel po predložku iz kota, tokrat je Anja Prša podala iz leve strani in na 'drugi' vratnici našla osamljeno Špelo Rozmarič, ki je z natančnim udarcem z glavo matirala nemočno Sindi Germek. Nekajkrat je poizkušala tudi Špela Kolbl, ki se je v 34. minuti izkazala z natančnim udarcem. Prva strelka lige je po podaji Sare Makovec udarila s 15 metrov in s pomočjo prečnika zadela za vodstvo z 0:3. Po poskusih Sare Makovec in Tjaše Tibaut je izid polčasa postavila Sare Agrež, ki je po novem kotu Anje Prša še v drugo zadela z glavo.

Tudi v drugem polčasu smo videli štiri zadetke, prvega v 49. minuti, po preigravanju Tjaše Tibaut je natančen predložek izkoristila Špela Kolbl in zadela z bližine. Sledilo je daljše obdobje brez pravih groženj proti golu, čeprav so poskušale Sara Makovec, Luana Zajmi, Sara Agrež, Tjaša Tibaut, Špela Rozmarič, Špela Kolbl in Eva Potočnik. Prav slednja je v 72. minuti, potem ko je Sindi Germek odbila prvi poskus Tibautove, zatresla okvir domačega gola. Pomurke so se znova veselile v 79. minuti, ko Luana Zajmi ni uspela izkoristiti predložke Anje Prša. Žoga je končala pri Kolblovi, ki jo je brez preglavic spravila čez črto. Zgolj minuto kasneje je za potezo tekme poskrbela Anja Prša, saj je kapetanka zadela neposredno iz kota, rezultat tekme pa je v 83. minuti postavila Tina Paliska. Hitra napadalka Ankarana je izkoristila napako Špele Rozmarič in premagala nemočno Saro Nemet. Štiri minute pred koncem je prečnik stresla tudi Kolblova, izid pa se ni več spremenil.

»V začetnih minutah tekme se nismo uspele ujeti, vendar smo hitro zbistrile glave. Priigrale smo si kopico priložnosti, ki so si sledile ena za drugo, a žoga ni želela pristati v domačem golu. Moram pa hkrati priznati, da so tudi takšne tekme naporne, saj moraš ostati osredotočen na dogajanje na igrišču ter komunicirati s soigralkami in jih tudi spodbujati,« se je na novo zmago ozrla Tjaša Nemec, ki je tekmo pričela na položaju bočne branilke.

»Vsaka tekma za ekipo predstavlja novo poglavje zgodbe, ki jo pišemo. V vsako preizkušnjo gremo korak za korakom, cilj pa je jasen, vsakič nas zanima zgolj zmaga,« na vprašanje o zmagovalni seriji odgovarja Nemčeva, ki dodaja, da se igralke ne ubadajo s preračunavanjem števila točk do teoretične potrditve naslova: »Igralke se ne obremenjujemo z izračuni, smo si pa po uspešni jeseni zadale cilj. Vsaka igralka v 'žuto-plavem' dresu želi sezono skleniti brez poraza in se na domačem igrišču s privrženci kluba veseliti naslova državnih prvakinj.«

Tekmovalni spored članske ekipe se nadaljuje že v četrtkovem popoldnevu, ko bodo Pomurke gostile ekipo Cerkelj. Obračun z Gorenjkami se bo v Bratoncih pričel ob 17. uri, Tjaša pa ne skriva, da se želi s soigralkami razveseliti nove zmage: »Pričakujemo nove tri točke, a hkrati poudarjamo, da nasprotnika ne smemo jemati z rezervo, moramo pa biti osredotočene zgolj nase. Želim si, da izboljšamo realizacijo v zaključku akcij, saj si pripravimo lepo število priložnosti. Poleg vsega bi bil že čas, da prekinem svoj strelski post (smeh).«

Še prej se bo tudi naša sogovornica odpravila v Fazanerijo. Tjaša je goreča privrženka Mure in zvesta obiskovalka tekem prekmurskega prvoligaša. Mura bo jutri lovila pokalni finale, ki so si ga Pomurke zagotovile že v prejšnjem tednu. »Ni skrivnost, da moje srce poleg 'žuto-plavih bije tudi za črno-bele. Želja vsakega navijača Mure je, da bi se ekipa uvrstila v veliki finale. Tako bi se lahko Prekmurci pohvalili z dvojnim finalom, to pa bi bil nov dokaz, da smo najbolj nogometna regija v Sloveniji. Mura bi v Celje privabila veliko število navijačev, bučne spodbude pa si konec maja želimo tudi same,« poudarja dvajsetletnica in dodaja, da bi bilo lepo, če bi tudi slovenski klubi sledili vzoru velikanov iz tujine, ki stojijo ob strani ženskim sredinam. Ena od osebnih želja je namreč povezana z nastopom v črno-beli opravi.

Na praznični konec tedna sta bili aktivni tudi selekciji do petnajst in sedemnajst let. Mlajša ekipa na Ravnah ni imela težav s Fužinarjem, za zmago s 5:1 je dvakrat zadela Živa Rakovec, trikrat pa Noelle Vilčnik, ki se je dveh zadetkov veselila tudi v sobotnem spopadu s Krimom. Dvoboj kadetskih ekip je postregel z zanimivim obračunom. Ljubljančanke so se predstavile s čvrsto in agresivno predstavo, kar je mlajšim Pomurkam predstavljalo nemalo težav. Gostujoča ekipa je povedla kar trikrat, za delitev točk pa je v končnici tekme zadela Nina Kajzba.

Kadetinje že jutri gostujejo v Ajdovščini, praznični teden pa so obarvale tudi najmlajše Pomurke. Ekipa sestavljena iz deklet generacije 2007 in mlajše je v Bratoncih gostila prijateljski turnir, na katerem sta svoje znanje predstavili še ekipi ŽNK Goričko Stanjevci in ŽNK Međimurje Čakovec.

ŽNK Ankaran - ŽNK TELEMACH GMT Beltinci 1:7 (0:4)
Strelke: Paliska (83'); Agrež (18', 40'), Rozmarič (25'), Kolbl (34', 49', 79'), Prša (80')
ŽNK TELEMACH GMT Beltinci: Nemet, Prša, Sok, Rozmarič, T. Nemec (63' N. Nemec), Makovec (55' Potočnik), Agrež, Zajmi, Kolbl, Tibaut, Hofman. Trenerka: Nuša Ladinek.